Forum
Digi JS20, un nou receptor pentru Digi Satelit ! Sirius-xm-orbital-animations
Forum
Digi JS20, un nou receptor pentru Digi Satelit ! Sirius-xm-orbital-animations


iptv,software,netflix nordvpn,antivirus
 
IndiceCercaDigi JS20, un nou receptor pentru Digi Satelit ! UKMS08MRegistratiAccedi
You are Unregistered, please register to gain Full access.

RICHIEDI UN TEST: CLICCA QUI

RICHIEDI UN TEST: CLICCA QUI

RICHIEDI UN TEST: CLICCA QUI

RICHIEDI UN TEST: CLICCA QUI

RICHIEDI UN TEST: CLICCA QUI


RICHIEDI UN TEST: CLICCA QUI
Forum



«•»WELCOME TO THE FORUM «•»




per informazioni e test "gratuito" contattami qui

Skype: ciro.zezze
TELEGRAM: @linendlessky

«•»Latest topics«•»
Theme
Date and Time
Written by
GlobNet Iptv Novità assoluta Per chi ama guardare La tv il calcio e tutto lo sport Senza Interruzioni
GlobNet Iptv Massima qualità Solo qui trovi Serietà, Affidabilità, Assistenza H24 7/7, Anonimato Garantito
Frocusat Regular Updates
Kingofsat Transponders Updates
Lyngsat Regular Updates
Flysat Daily Updates
Good Morning
Feeds Fotbal Romania
▂ ▃ ▅ ♚ ⚜️⚜️⚜️ DRIVER119 VISIONE & SICUREZZA ⚜️⚜️⚜️ ♚ ▅ ▃ ▂
▂ ▃ ▅ ♚ ⚜️⚜️⚜️ DRIVER119 VISIONE & SICUREZZA ⚜️⚜️⚜️ ♚ ▅ ▃ ▂
Oggi alle 8:33 am
Oggi alle 8:32 am
Oggi alle 6:01 am
Oggi alle 5:57 am
Oggi alle 5:51 am
Oggi alle 5:47 am
Oggi alle 5:40 am
Ieri alle 6:07 pm
Ieri alle 3:39 pm
Ieri alle 3:39 pm











Condividi
 

 Digi JS20, un nou receptor pentru Digi Satelit !

Visualizza l'argomento precedente Visualizza l'argomento successivo Andare in basso 
AutoreMessaggio
giku



Messaggi : 31067
Data d'iscrizione : 19.01.17

Digi JS20, un nou receptor pentru Digi Satelit ! Empty
MessaggioTitolo: Digi JS20, un nou receptor pentru Digi Satelit !   Digi JS20, un nou receptor pentru Digi Satelit ! EmptyDom Dic 27, 2020 6:50 am

Digi JS20 – noul decodor pentru televiziune prin satelit
Digi (RCS & RDS) a inceput livrarea unui nou model de decodor pentru televiziunea prin satelit (DTH) numit Digi JS20, la aproximativ 6 luni de la lansarea ultimului model pentru televiziune prin cablu, Digi JC20.
Decodorul este similar modelului JC20, diferenta majora fiind modalitatea de criptare, la Digi JC20 criptarea este Irdeto (se realizeaza fara smartcard) pe cand la Digi JS20 criptarea este Nagra (se realizeaza prin smartcard).
Majoritatea functiilor disponibile pe cele doua modele, Digi JS20 si Digi JC20, sunt aceleasi, functii precum PVR si Timeshifting (aceste functii pot fi utilizate doar prin conectarea unui dispozitiv extern precum un HDD, stick, etc.), liste favorite sau posibilitatea de a sorta posturile TV.
Instalare si configurare decodor Digi JS20
Instalarea noului receptor se face foarte usor, la fel ca la modelul pentru cablu, conectam cablul HDMI la televizor si la decodor, conectam decodorul la o sursa de alimentare si trecem sursa TV-ului pe portul HDMI in care am introdus cablul.Configurarea decodorului Digi JS20 se face la fel de usor, selectam limba, tara si asteptam scanarea completa a programelor care nu ar trebui sa dureze mai mult de cateva minute.
Digi JS20 – noul decodor pentru televiziune prin satelit
Desi in ultimul timp investitiile efectuate de Digi pentru televiziunea prin satelit au parut sa stagneze, acestia incheie anul cu lansarea unui nou receptor DTH.
Reamintim ca TV5 Monde HD a fost ultimul program introdus in grila de televiziune prin satelit Digi, in luna mai 2020.
Digi ofera receptoare pentru televiziune prin satelit achizitionate de abonati (integral sau in rate, pretul unui decodor este 150 de lei) sau in chirie (doar in anumite conditii, reconditionate).

De asemenea, Digi a lansat un update firmware disponibil pentru decodorul Kaon NA1000HD, unul dintre receptoarele folosite pentru satelit.

(Ziare)
Torna in alto Andare in basso
 
Digi JS20, un nou receptor pentru Digi Satelit !
Visualizza l'argomento precedente Visualizza l'argomento successivo Torna in alto 
Pagina 1 di 1
 Argomenti simili
-
» Digi Online și pentru cei care nu sunt abonați la Digi Tv..
» Epic Drama HD, la Digi Tv Satelit
» INFO SAT,CABEL...ETC,ROMANIAN
» Digi Tv: Nick Jr, în grila de televiziune digitală prin satelit și cablu
» FreeSports, o televiziune gratuită pentru pasionații de sport, acum în HD prin satelit

Permessi in questa sezione del forum:Non puoi rispondere agli argomenti in questo forum.
Forum :: International Section-
Vai verso: